web

КАМПИНГ НА ПАРКОТ НА РЕВОЛУЦИJАТАМОГИЛА

kamp zona

Организаторот на „Фестивалот на пивото 2019″, за сите посетители обезбедува кампинг во паркот на Могилата на непобедените.

Кампувањето е бесплатно за сите кампери и не е потребна претходна најава или регистрација.

Кампингот се наоѓа на обележана локација на паркот на револуцијата — Могила и е на само 10 мин пешачење до фестивалот.

Во состав на кампингот се наоѓаат бројни спортски комплекси кои камперите можат да ги користат за време на својот престој.

Организаторот за камперите обезбедува:

–Бесплатен кампинг простор со комплетно обезбедени хигиенски и санитарни услови

–Паркинг

–Доручек,кафе и чај за камперите секое утро во 09.00 часот

–Користење на туш кабини: 08.0010.00 и 16.0018.00 часот

Не е дозволено:

–Внесување и користење на дрога и опојни супстанции

–Носење на оружје и распрскувачки материјали

–Фрлање на отпад

–Пиротехника и запаливи средства

–Палење оган

–Паркирање на зелените површини

–Миленичиња

–Нарушување на јавниот ред и мир во кампингот

Во насока на зачувување на здрава животна средина и чистотата на паркот, обезбедени се и маркирани соодветни корпи за отпадоци!

За подетални информации , јавете се на мобилниот телефон +389 (0)78 261 399 или на e-mail адресата Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.                        

 

 

kamping-20152.JPGkamping-20154.JPGkamping-20151.JPGkamping-20155.JPGkamping-20156.JPGkamping-20153.JPG

e-max.it: your social media marketing partner

Instagram logo.svg

skica

preporaki